Netflix gooit roer om: minder nieuwe films, maar wel “betere kwaliteit”
© Shutterstock
Terug kwaliteit in plaats van kwantiteit. Netflix, waar enkele nieuwe mensen het voor het zeggen hebben, gooit het voortaan weer over een andere boeg met het filmaanbod.
De voorbije twee jaar stond er elke week een nieuwe film op de streamingdienst. Niet zomaar, het bedrijf wou hiermee de concurrentie aangaan met de talloze nieuwe streamingdiensten die hun intrede deden. Het was daardoor onvermijdelijk dat de kwaliteit van de films daalde, want het sterke inhoudelijke niveau was door de snelheid niet vol te houden.
Maar de strategie gaat nu op de schop. Het bedrijf reorganiseert de filmafdeling en gaat minder films produceren waardoor enkel de allerbeste scenario’s in productie gaan. Binnen het bedrijf fuseren de afdelingen van kleine documentaires en films met die van de grote projecten. Daardoor worden veel kosten bespaard, en is er ook minder personeel nodig. Ook belangrijke pionnen zoals de persoon die ooit groen licht gaf voor de geruchtmakende documentaire Tiger King, vertrekken.
De resultaten van de jongste tijd waren voor het bedrijf ook een wake-up call. Er werd een massa films uitgebracht, maar slechts een handvol vielen in de prijzen zoals All Quiet on the Western Front. Ook Red Notice, Don’t Look Up en Glass Onion: A Knives Out Mystery deden het goed.
Hoofdpunten
Rechters streng voor Mahdi (CD&V) na uitspraken over Reuzegom: “Ontoelaatbaar en onaanvaardbaar”
“Er is de bijna bovenmenselijke sereniteit van Sanda’s familie, en dan heb je een voorzitter die riek en toorts pakt en voor het luidruchtigste deel van de meute gaat uitlopen”
Reuzegom-namen geplaatst, overschilderd en opnieuw geplaatst: politie gaat extra patrouilleren na kat-en-muisspel
Een gevaarlijke zet: Sammy Mahdi krijgt forse kritiek op zijn Tiktok-video over zaak-Reuzegom
Beste van Plus
De Barbie-film had zo veel roze nodig dat het gevolgen had voor de rest van de wereld
Waarom je beter niet meer in je ogen wrijft volgens deze dokter: “Als je denkt dat er niets kan gebeuren, dan ben je fout”
Oeps: uitgebroken lama zorgt voor chaos op autosnelweg
“Hup hup, ga eens vooruit”: prins William moet tussenkomen in geanimeerd gesprek tussen prinses Kate en pasgetrouwde Jordaanse prinses
Lees meer
Opnieuw schokkende onthulling rond superschurk Chris in ‘Thuis’, ook al doet personage intussen niet meer mee
‘#LikeMe’ kondigt een vierde Sportpaleis-concert aan
Bart Appeltans neemt na vijf jaar afscheid van ‘Blind gekocht’: “Er vloeiden heel wat traantjes”
Björn Soenens is kankervrij en blikt terug: “Ik had mijn scans naar mijn zoon gestuurd, een chirurg in opleiding. Hij zei: Ik ben eerst beetje gaan wenen”