Brandweer en diensten ziekenhuis oefenen multidisciplinaire aanpak bij rampen
De brandweer van Dendermonde oefende samen met de omliggende korpsen. — © IF
De brandweer van Dendermonde en de omliggende korpsen voerden een technische oefening uit in en rond az Sint-Blasius.
Het doel van de oefening waar 66 personen van brandweer- en ambulancediensten aan deelnamen was om enkele noodsituaties te simuleren zodat de brandweer zich kan voorbereiden op een werkelijke situatie. “De deelnemers oefenden op het blussen van een brand in technische ruimtes, het zoeken van vermisten, het navigeren op moeilijk toegankelijke terreinen en het evacueren van slachtoffers. De brandweer voerde de oefeningen uit op enkele beperkte locaties in het ziekenhuis. Omdat deze oefenzones buiten de flow van de patiënten en bezoekers lagen, hadden ze geen impact op de gewone werking van het ziekenhuis”, zegt Dominique Potteau van az Sint-Blasius.
Enkele medewerkers van spoed en van de technische dienst van het ziekenhuis oefenden een gedeelte van het technisch noodplan brand en van de bijhorende medische interventie. “De dienst spoedgevallen en de coördinatiecel oefenen regelmatig op de aanpak van verschillende soorten noodsituaties die zich kunnen voordoen, in het ziekenhuis of ergens in onze regio”, zegt Potteau.
“Wanneer de opdracht voor politie en brandweer stopt na SAR of search and rescue, start de interventie voor de medische discipline de controle en stabilisatie van de vitale functies, uitbouw van de medische keten, veilig transport van de patiënten en de psychosociale opvang van patiënten, familie en omstaanders. De oefening van donderdagavond bood een unieke gelegenheid om de multidisciplinaire samenwerking met de brandweerkorpsen te oefenen en te versterken.”
© IF
© IF
© IF
© IF
© IF
Hoofdpunten
LIVE. Oorlog in Oekraïne: volg hier alle nieuws over de Russische invasie
Getapt telefoongesprek bewijst volgens Oekraïne dat Rusland dam heeft opgeblazen: “Het ging niet volgens plan”
Oekraïens offensief van start op minstens drie plaatsen: “De menselijke tol zal heel hoog zijn”
Oekraïens offensief kost meteen een Leopard 2-tank: “Russen waren voorbereid”
Beste van Plus
“Het is geen goede dag vandaag”: landbouwer van top tot teen besmeurd na probleempje met mestkar
Agressieve koeien vertrappelen Britse wandelaars: “Had het gevoel dat ik vermoord zou worden”
Chaos in metrostation wanneer roltrap plots van richting verandert: 14 pendelaars gewond
10-jarig meisje overleeft ruim 24 uur in bitterkoude Amerikaanse wildernis