Man doet experiment met sneetjes brood en komt tot schokkende resultaten: “Daarom moeten we onze handen wassen”
Man doet experiment met sneetjes brood en komt tot schokkende resultaten: “Daarom moeten we onze handen wassen” — © Reuters
Een experiment van Gavin Wren is sinds kort viraal gegaan op Tiktok. De Engelsman wilde testen hoelang enkele sneetjes vers bleven nadat hij die met vuile en propere handen had aangeraakt. Na 27 dagen bleken de resultaten schokkend: “Daarom moeten we onze handen wassen.”
Nadat Gavin zijn brood had gekocht, stak hij drie sneetjes in aparte plastic zakken. Het eerste raakte hij aan met vuile handen, terwijl de andere sneetjes pas werden vastgenomen nadat hij zijn handen waste met zeep en antibacteriële gel. Vervolgens maakte hij gedurende 27 dagen elke dag een foto van de resultaten.
Het verschil was indrukwekkend. Waar dat de schimmelvorming bij de ‘propere’ sneetjes eerder beperkt was, oogde het sneetje dat met vuile handen werd aangeraakt helemaal groen. “Mensen zijn erg gefascineerd door schimmelgroei”, vertelde Gavin. “Ik was erg benieuwd hoe de groei zou beïnvloed worden door het wassen van de handen.”
(kmlo)
Hoofdpunten
Rechters streng voor Mahdi (CD&V) na uitspraken over Reuzegom: “Ontoelaatbaar en onaanvaardbaar”
“Er is de bijna bovenmenselijke sereniteit van Sanda’s familie, en dan heb je een voorzitter die riek en toorts pakt en voor het luidruchtigste deel van de meute gaat uitlopen”
Reuzegom-namen geplaatst, overschilderd en opnieuw geplaatst: politie gaat extra patrouilleren na kat-en-muisspel
Een gevaarlijke zet: Sammy Mahdi krijgt forse kritiek op zijn Tiktok-video over zaak-Reuzegom
Beste van Plus
De Barbie-film had zo veel roze nodig dat het gevolgen had voor de rest van de wereld
Waarom je beter niet meer in je ogen wrijft volgens deze dokter: “Als je denkt dat er niets kan gebeuren, dan ben je fout”
Oeps: uitgebroken lama zorgt voor chaos op autosnelweg
“Hup hup, ga eens vooruit”: prins William moet tussenkomen in geanimeerd gesprek tussen prinses Kate en pasgetrouwde Jordaanse prinses
Lees meer
De Barbie-film had zo veel roze nodig dat het gevolgen had voor de rest van de wereld
Oeps: uitgebroken lama zorgt voor chaos op autosnelweg
Jongens maken als baby meer geluiden dan meisjes, en dat heeft zo zijn redenen
Waarom je beter niet meer in je ogen wrijft volgens deze dokter: “Als je denkt dat er niets kan gebeuren, dan ben je fout”