Drie jongemannen komen met de fiets voor nachtelijke inbraak in de Maalzaak: “Laptops en geld gestolen en veel schade in het gebouw”
De inbrekers forceerden een raam om binnen te geraken. — © IF
De Maalzaak in Maarkedal kreeg in de nacht van maandag op dinsdag ongewenst bezoek. Drie jonge mannen brachten vernielingen aan en stalen laptops.
Het vrijetijdscentrum De Maalzaak is een polyvalent gebouw waar alle sport-, jeugd- en cultuurverenigingen van Maarkedal terechtkunnen. Men kan er ook terecht om feestjes te organiseren. In de nacht van maandag op dinsdag werd er om 3.50 uur ingebroken door drie jonge kerels.
“We vermoeden twintigers”, zegt burgemeester Joris Nachtergaele (N-VA). “Opvallend, ze zijn met de fiets gekomen. Achteraan het gebouw hebben ze de glazen deur beschadigd om binnen te raken, in het gebouw hebben ze alle deuren opengebroken met een koevoet. Twee laptops hebben ze meegepakt, net zoals het geldkistje van een jeugdvereniging. Alles werd doorzocht, de grootste tv hebben ze vernield. Er zijn camerabeelden waaruit blijkt dat ze rond de twintig jaar moeten zijn. Ook de beelden van de camera’s in de buurt worden door de politie onderzocht. Doordat ze met de fiets kwamen vermoeden we dat ze uit de buurt zijn. Ze gingen brutaal te keer zodat er aan het nieuwe gebouw best wat schade is.”
De politie vraag dat eventuele getuigen of mensen die wat verdachts zagen zich melden.
Hoofdpunten
LIVE. Oorlog in Oekraïne: volg hier alle nieuws over de Russische invasie
Getapt telefoongesprek bewijst volgens Oekraïne dat Rusland dam heeft opgeblazen: “Het ging niet volgens plan”
Oekraïens offensief van start op minstens drie plaatsen: “De menselijke tol zal heel hoog zijn”
Oekraïens offensief kost meteen een Leopard 2-tank: “Russen waren voorbereid”
Beste van Plus
“Het is geen goede dag vandaag”: landbouwer van top tot teen besmeurd na probleempje met mestkar
Agressieve koeien vertrappelen Britse wandelaars: “Had het gevoel dat ik vermoord zou worden”
Chaos in metrostation wanneer roltrap plots van richting verandert: 14 pendelaars gewond
10-jarig meisje overleeft ruim 24 uur in bitterkoude Amerikaanse wildernis