Koen Casteels zoals verwacht in doel, ook Orel Mangala krijgt zijn kans: dit is de opstelling van de Rode Duivels tegen Duitsland
© BELGA
De Rode Duivels spelen vanavond hun tweede interland onder Domenico Tedesco. In vergelijking met de gewonnen partij in en tegen Zweden wijzigt de bondscoach enkel op twee posities: Koen Casteels in doel en Orel Mangala op het middenveld.
Koen Casteels staat aan de aftrap ter vervanging van de lichtgeblesseerde Thibaut Courtois. Doelman Casteels telt dit seizoen al tien clean sheets in de Bundesliga bij Wolfsburg en lijkt de grootste kandidaat om de vaste nummer twee van de nationale ploeg te worden. Hij krijgt de voorkeur op Sels en Kaminski.
Tedesco opteert opnieuw voor een viermansdefensie. Tegen Zweden werkte dat prima, Duitsland speelt ook met vier achterin én de verdedigers gaven aan zich goed in hun sas te voelen. Tedesco geeft het vertrouwen aan dezelfde spelers in de defensie als tegen Zweden. Dat betekent Castagne, Faes, Vertonghen en Theate.
© BELGA
Op het middenveld staan ook nu weer Kevin De Bruyne en Amadou Onana. Maar dit keer worden zij bijgestaan door Orel Mangala. Leandro Trossard verdwijnt uit de basis en dus zal Yannick Carrasco een rijtje hoger postvatten, naast Romelu Lukaku en Dodi Lukebakio. Op die manier zullen de Duivels in een 4-3-3 aantreden tegen de Duitsers.
Er zijn tegen Duitsland zes wissels toegestaan omdat het een oefeninterland is. Tedesco vertelde wel dat hij zinnens is om al die vervangingen te benutten. Dit om spelers vertrouwen en ritme te geven, te zien wat de bankzitters in hun mars hebben en iedereen betrokken te houden. Er zal dus geëxperimenteerd worden.
De elf:
HOOFDPUNTEN
LIVE TITELSTRIJD. Union niet akkoord met schorsingsvoorstel Lynen, twee vrije dagen voor Antwerp
Onze man volgde 16 jaar geleden de spannendste titelstrijd ooit: reconstructie van een waanzinnige dag met huilende en tierende mannen
Wouter Vrancken gelooft nog in Genkse titel: “Ook in buitenlands voetbal waren veel onverwachte resultaten te rapen”
Zondag tranen bij Antwerp, één week later messcherp: kan dat überhaupt wel? “Iedereen heeft nood aan een andere benadering”
Beste van Plus
Lees meer
Tussen Messi en Mbappé: Loïs Openda krijgt plekje in Frans Team van het seizoen
Zeno Debast reageert op preselectie voor EK met beloften: “Ik ben klaar om te spelen, zowel voor de eerste ploeg als voor de U21”
Charles De Ketelaere en Zeno Debast zitten in preselectie voor beloften-EK, ook Arthur Vermeeren kan debuut maken voor Jonge Duivels
Loïs Openda beloond na topseizoen? Rode Duivel staat helemaal bovenaan verlanglijstje AC Milan