Tientallen klimaatactivisten opgepakt op Eindhoven Airport
© EPA-EFE
In Nederland heeft de Koninklijke Marechaussee zaterdagmiddag zo’n tachtig klimaatactivisten opgepakt op Eindhoven Airport. Enkele honderden demonstranten waren het terrein waar privéjets staan geparkeerd, binnengedrongen nadat ze een hek kapot hadden geknipt. De groep kreeg sinds 14.00 uur van de marechaussee de tijd om vrijwillig te vertrekken, maar enkele tientallen actievoerders weigerden dat.
“De marechaussee en politie gaan nu over tot het aanhouden van actievoerders die het luchtvaartterrein niet hebben verlaten”, aldus de marechaussee op Twitter. De activisten van Extinction Rebellion (XR) zijn aangehouden omdat ze op verboden terrein zijn gekomen. De actievoerders gingen na de oproep op de grond zitten en haakten hun armen in elkaar. Ook werden ze door de marechaussee omsingeld.
Extinction Rebellion betrad het terrein omdat de actiegroep vindt dat Eindhoven Airport luchtvervuiling, geluidsoverlast en gezondheidsschade veroorzaakt. De klimaatactivisten eisen dat het vliegveld stopt met vervuilen, zich houdt aan de klimaatregels en dat er minder vanaf het vliegveld wordt gevlogen.
Even na 15.00 uur begonnen marechaussee en politie met het afvoeren van de demonstranten naar een arrestantencomplex. Dat gebeurde in busjes van de Koninklijke Marechaussee en meerdere tourbussen.
Hoofdpunten
Zo hevig was het feest: kampioensbeker van Antwerp sneuvelt al na... een kwartier
“Als je dit schrijft voor een scenario, dan lijkt het overdreven”: Tom Waes kan overwinning van Antwerp nog steeds niet geloven
“Wa een kroket man”: Remco Evenepoel en co feliciteren Toby Alderweireld na kampioensgoal
Van de hemel naar de hel in minuut 89: Club Brugge houdt Union voor het tweede jaar op rij van de landstitel
Beste van Plus
Kylie Minogue na jaren opnieuw in de hitlijsten: “Ik sta met een been in de oude en een been in de nieuwe wereld”
Mario Kart in het echt: opmerkelijke Tesla gespot in parking van luchthaven
Moeder kan ogen nauwelijks geloven wanneer haar baby al na drie dagen begint te kruipen: “Is dit normaal?”
Ze treedt vooral in Amerika op, maar Taylor Swift belooft meer internationale shows
Lees meer
Voormalig Nieuw-Zeelands premier Ardern wordt ‘Dame’ in Orde van Verdienste
Rusland: “Groot Oekraïens offensief verijdeld en 250 vijandige soldaten gedood”
Washington, Virginia en Maryland opgeschrikt door supersonische knal: straaljagers volgden neerstortend vliegtuig
Na zware hinder: er rijden weer treinen van en naar Amsterdam