Eerste 3D-geprinte raket bereikt baan niet
© AP
Derde keer, goede keer? Niet voor de eerste 3D-geprinte raket. De Terran 1 van de Californische start-up Relativity Space is woensdag opgestegen vanaf Cape Canaveral, maar slaagde er niet in om een baan om de aarde te bereiken. Bij het afstoten van de tweede trap trad er een “anomalie” op.
Twee eerdere pogingen werden op het laatste moment afgeblazen door technische problemen. De missie, die de naam ‘Good luck, have fun’ kreeg, werd van nabij gevolgd omdat 3D-geprinte raketten een kleine revolutie in de lanceerindustrie zouden kunnen betekenen.
De Terran 1 moest gegevens verzamelen en aantonen dat een 3D-geprinte raket de beproeving van het opstijgen en de ruimtevlucht kon doorstaan. In totaal was 85 procent van de massa van de raket 3D-geprint, en het bedrijf wil naar 95 procent gaan in de toekomst. Het grote voordeel van de techniek is dat het fabricageproces sterk vereenvoudigd wordt, en dat de kosten dus dalen.
© REUTERS
© AP
Hoofdpunten
Zo hevig was het feest: kampioensbeker van Antwerp sneuvelt al na... een kwartier
“Als je dit schrijft voor een scenario, dan lijkt het overdreven”: Tom Waes kan overwinning van Antwerp nog steeds niet geloven
Hoe Mark van Bommel zijn ploeg naar absolute top leidde, ook al leek hij eerst geen trainer voor het hoogste niveau
IN BEELD. Spelers en supporters vieren samen eerste feestje op veld van de Bosuil: “We hebben vandaag geschiedenis geschreven”
Beste van Plus
Kylie Minogue na jaren opnieuw in de hitlijsten: “Ik sta met een been in de oude en een been in de nieuwe wereld”
Mario Kart in het echt: opmerkelijke Tesla gespot in parking van luchthaven
Moeder kan ogen nauwelijks geloven wanneer haar baby al na drie dagen begint te kruipen: “Is dit normaal?”
Ze treedt vooral in Amerika op, maar Taylor Swift belooft meer internationale shows
Lees meer
Rowan Atkinson voelt zich bedrogen door de elektrische auto: “Steeds meer het gevoel dat onze huwelijksreis ten einde loopt”
Australië creëert zeepark ter grootte van Spanje
GSK wil RSV-vaccin nog dit jaar verkopen in België
Vlaamse AI-expert trekt aan alarmbel: “Ze experimenteren met honderden miljoenen mensen wereldwijd”