Twee gevangenen ontsnappen met behulp van tandenborstel, maar laten zich betrappen in pannenkoekenrestaurant
De twee gevangenen ontsnapten door een gat te graven in de muur van hun cel. — © AP
In Virginia zijn twee gevangenen er maandagavond in geslaagd uit hun cel te ontsnappen door een gat te graven met hun tandenborstels. Dinsdagochtend konden ze al meteen terug opgepakt worden, nadat omstaanders hen zagen ontbijten in een restaurant in de buurt.
Tijdens een routine-telling in de Newport News Jail Annex in Virginia bleken twee gevangenen te ontbreken, zo staat in een rapport van het kantoor van de lokale sheriff. Bewakers stelden vast dat John Garza (37) en Arley Nemo (43) uit hun cel waren ontsnapt via een gat in de muur. Volgens onderzoekers maakte het duo handig gebruik van een zwak punt in de constructie en gebruikten ze “primitieve tools”, gefabriceerd uit tandenborstels en metalen objecten, om het gat te maken. Dat gaf uit op de binnenplaats van de gevangenis, waar ze via een buitenmuur hun vrijheid tegemoet klommen.
De gevangenen hielden zich na hun ontsnapping echter niet al te goed gedeisd. ’s Ochtends besloten ze te gaan ontbijten in een lokaal pannenkoekenrestaurant, maar enkele plichtbewuste burgers herkenden hen en lichtten de politie in. Newport News sheriff, Gabe Morgan, vertelde zeer dankbaar te zijn. “Het versterkt wat we altijd zeggen: Zie je iets, zeg dan iets.”
Hoofdpunten
“Shit, het is zover”, dachten diplomaten toen Olivier Vandecasteele gearresteerd werd: hoe hij gebruikt werd om Iraanse terrorist vrij te krijgen
Toeristenboot die kapseisde op Lago Maggiore zat vol met geheime agenten
Verschillende gebouwen beschadigd bij droneaanval op Moskou, Rusland beschuldigt Oekraïne van “terreuraanval”
Brand in Hoge Venen is onder controle, 50 hectare natuur volledig in as gelegd
Beste van Plus
“Daar kan je niet parkeren, meneer”: BMW van 150.000 euro parkeert op het strand en wordt meegesleurd in zee
Man met mes dreigt huis van Benedict Cumberbatch in brand te steken: “Doodsangsten uitgestaan”
Nieuwe functie in Whatsapp maakt het makkelijker om (groot)ouders te helpen met technische problemen
‘Succession’-actrice Sarah Snook (35) verwelkomt eerste kindje
Lees meer
Vrouw onder invloed raast met 80 kilometer per uur over drukbezocht strand en rijdt bijna kind aan
“Daar kan je niet parkeren, meneer”: BMW van 150.000 euro parkeert op het strand en wordt meegesleurd in zee
Beer sluipt bakkerijgarage binnen en smult van bestelling cupcakes: “Wij zijn veilig, maar onze cupcakes niet”
Ontsnapte gevangene zit vast in ventilatiekoker metrotunnel Praag