‘Superman’ Victor Osimhen stuwt Napoli met twee goals naar eerste kwartfinale ooit in de Champions League
© EPA-EFE
Napoli staat voor het eerst in de kwartfinales van de Champions League. Na de heenmatch won het ook de terugwedstrijd tegen Eintracht Frankfurt. Het werd 3-0.
De wedstrijd in het Stadio Diego Armando Maradona werd gespeeld zonder bezoekende supporters uit Duitsland. Toch was de harde kern van Eintracht afgezakt naar Napels, waar ze de boel kort en sloegen, politiewagens in brand staken en (blijkbaar met wat hulp van Atalanta-fans, die Napoli zien als hun grote rivaal) zware rellen veroorzaakten.
Napoli - de fiere leider in Italië en winnaar van de heenmatch (0-2) - had daardoor extra motivatie om de bezoekers een lesje te leren en dus drukten ze Eintracht weg tot in de eigen zestien. Dat resulteerde vlak voor rust in de 1-0 van de onvermijdelijke Victor Osimhen. De Nigeriaan torende boven alles en iedereen uit en kopte de bal onhoudbaar binnen. Vlak na rust scoorde Osimhen z’n tweede goal van de avond en doelpunt nummer 23 van het seizoen. De ex-spits van Charleroi - opnieuw met zijn gezichtsmasker na een oogblessure - blesseerde daarbij zijn pols, maar Osimhen kon gelukkig verder.
Piotr Zielinksi maakte het feestje compleet door na ruim een uur de 3-0 op het bord te knallen vanaf de penaltystip, waardoor Napoli voor het eerst in de clubgeschiedenis in een kwartfinale van de Champions League staat.
De Partenopei wonnen in 1989 de toenmalige UEFA Cup, na een triomf over twee wedstrijden tegen Stuttgart. Toen met Diego Maradona in de aanval.
HOOFDPUNTEN
Drama voor Kevin De Bruyne: Rode Duivel moet Champions League-finale opnieuw geblesseerd verlaten
VIDEO. De handshake en een knuffel voor de clash: Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku praten bij voor Champions League-finale
Vijf redenen waarom het nu in de Champions League wel moet lukken voor Manchester City
De laatste woorden van Romelu Lukaku voor de finale: “Mijn opleiding bij Anderlecht bereidde me voor op dit moment”
Beste van Plus
Lees meer
Drama voor Kevin De Bruyne: Rode Duivel moet Champions League-finale opnieuw geblesseerd verlaten
IN BEELD. Hallo! Grote baas van Manchester City komt voor het eerst in dertien jaar kijken naar Kevin De Bruyne en co
Manchester City start met Kevin De Bruyne in de basis, Romelu Lukaku begint op de bank bij Inter in Champions League-finale
VIDEO. De handshake en een knuffel voor de clash: Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku praten bij voor Champions League-finale