Zeslandentoernooi rugby: Ierland behoudt perfect rapport, Engeland wint zonder te overtuigen van Wales
© EPA-EFE
Ierland blijft op dreef in het Zeslandentoernooi. De Ierse rugbyers wonnen zaterdag op de derde speeldag in het Stadio Olimpico in Rome met 20-34 van Italië. Ze blijven zo zonder fout aan de leiding. Later op de middag triomfeerde Engeland in Cardiff tegen Wales (10-20). Zondag is er in het Stade France in Parijs nog Frankrijk-Schotland.
De Ieren, zonder de geblesseerden Johnny Sexton en Gary Ringrose, hadden nog voor rust hun aanvallend bonuspunt op zak. Ze hadden het bij momenten lastig tegen de Azzurri, maar wonnen uiteindelijk toch zonder veel moeite.
Engeland slaagde er in Cardiff niet in een aanvallend bonuspunt te veroveren en dat hypothekeert de kansen op eindwinst. De Engelsen overtuigden slechts zelden, maar trokken het laken toch naar zich toe. Wales verloor voor het eerst in twintig jaar haar drie eerste partijen van het Zeslandentoernooi. De Welshmen strijden met Italië om de ‘houten lepel’, synoniem voor de laatste plaats.
Uitslagen van zaterdag:
Italië - Ierland 20 - 34
Wales - Engeland 10 - 20
Programma van zondag:
(16u) Frankrijk - Schotland
Stand: Ptn W Z D N pv pt +/- Bonus
1. Ierland 15 3 3 0 0 100 49 51 3
2. Schotland 10 2 2 0 0 64 30 34 2
3. Engeland 10 3 2 0 1 74 53 21 2
4. Frankrijk 5 2 1 0 1 48 56 -8 1
5. Italië 1 3 0 0 3 58 94 -36 1
6. Wales 0 3 0 0 3 27 89 -62 0
HOOFDPUNTEN
“Is het puur voetballend niveau van deze kampioeneneindronde steeds poverder, dan gaat de spanning crescendo naar boven”
“Geraerts doet wat Deila doet, maar minder zot”
OVERZICHT. Hoe zit het nu met de titelstrijd? Antwerp heeft nog steeds de beste papieren, Union en Genk moeten winnen
Rik De Mil en Hans Vanaken stellen Genk en Antwerp gerust: “We zullen het fair spelen tegen Union”
Beste van Plus
Lees meer
Ex-volleyballer Wim Labie is nu voorzitter bij Rugby Club Leuven én Rugby Vlaanderen: “In de sport gerold door mijn zonen en een niet begrepen grap van mijn vrouw”
VIDEO. Dat is even schrikken: stier onderbreekt opwarming van rugbywedstrijd in Frankrijk
Rugby Club Leuven pakt titel, maar viert nog niet: “We hebben nog niet echt het gevoel dat we kampioen zijn”
Frankrijk boekt historisch 10-53 succes tegen Engeland op Six Nations rugby