“Twee personen opgepakt” bij grote klopjacht op gewapende personen in Europese wijk in Brussel
© CV Media
Bij de zoekactie die maandagavond plaatsvond in de Europese wijk, zijn twee personen opgepakt. Dat meldt het Brusselse parket. De politie sloot maandagavond de omgeving van de Boduagnatusstraat in Brussel af omdat gevreesd werd dat er zich verschillende gewapende verdachten in een gebouw verschansten. Aanleiding voor dat vermoeden was een incident dat zich rond 18 uur had voorgedaan.
“Volgens de eerste elementen zouden de feiten zich voorgedaan hebben naar aanleiding van de verkoop van tweedehands luxehorloges”, zegt parketwoordvoerder Martin François. “In een ondergrondse garage in een gebouw in de Boduognatusstraat werden twee personen met geweld overvallen en vervolgens gegijzeld, waarna de verdachten de vlucht hebben genomen. Hierbij werd mogelijks gebruikt gemaakt van een vuurwapen. De slachtoffers hebben zich kunnen bevrijden en hebben de buren verwittigd die op hun beurt de politiediensten hebben opgeroepen.”
De politie sloot vervolgens de wijk af om op zoek te gaan naar die gewapende verdachten. Verschillende politieploegen kwamen ter plaatse, net als een helikopter en de speciale interventie-eenheden van de federale politie. Buurtbewoners werd gevraagd binnen te blijven, en de mensen die zich op straat bevonden, werden bijeen gebracht in café ‘The Meeting Point’, op de hoek van Karel Martelstraat en de Boduognatusstraat. Om 22 uur waren daar ongeveer 20 inwoners van de twee straten aanwezig.
Rond datzelfde tijdstip vielen de speciale eenheden een woning binnen, maar dat leek nog niet het einde van de operatie. Pas rond middernacht werd de omgeving volledig vrijgegeven en konden alle bewoners naar hun huizen en appartementen terugkeren. “In de loop van de avond werden twee verdachten opgepakt”, aldus de parketwoordvoerder. “Het gaat om twee mannen van respectievelijk 33 en 39 jaar oud.”
Het Brusselse parket van Brussel heeft het labo van de federale politie gevorderd om ter plaatse een sporenonderzoek uit te voeren en zal naar alle waarschijnlijkheid in de loop van de dag een onderzoeksrechter vorderen. “In het belang van het onderzoek geven we geen verdere commentaar”, klinkt het nog.
Hoofdpunten
ONZE PUNTEN. Koning Kevin is terug! En twee Rode Duivels mogen daar hun voet zelfs bijna naast zetten
Knotsgek! Rode Duivels leggen Duitsland over de knie na magisch eerste halfuur, Kevin De Bruyne opnieuw de geniale architect
“Dit was een topwedstrijd tegen een topland én Tedesco heeft hier veel uit geleerd”
REACTIES. Kevin De Bruyne kan opnieuw glimlachen: “Goed om te zien dat we zo goed kunnen spelen, het was een leuke match”
Beste van Plus
Amsterdamse campagne tegen dronken Britten: “Blijf weg!”
Gwenny en Marino verwelkomen hun 13de kind met de letters A, E, L en X: “Een verrassing, maar meer dan welkom”
Mijnwerker redt met gevaar voor eigen leven zijn collega’s uit ingestorte goudmijn
Als negenjarige bedrijven bezitten? Kim Kardashian registreert handelsmerken voor haar kinderen
Lees meer
Cafébazen klappen uit de biecht: “Ze waren bezig op het toilet terwijl hun partners braaf in het café zaten”
NMBS wil weinig gebruikte stations sluiten, maar daar is niet iedereen het mee eens: “Die schrappen zou pure waanzin zijn”
Met vergeten verzetshelden op café: “Ik denk dat de tijd rijp is om dit verleden in Vlaanderen bespreekbaar te maken”
Na verijdeling van twee mogelijke aanslagen: verdachte tiener al drie jaar geleden opgepakt voor plannen van terreuraanslag