Tien nieuwe ooievaarsnesten geïnstalleerd: “Binnenkort spreken we over de ooievaarsvallei van Vlaanderen”
© Provincie Vlaams-Brabant
Leuven-Hageland
Sam Coremans
Regionaal Landschap Noord-Hageland plaatste, met steun van de provincie Vlaams-Brabant, tien ooievaarsnesten in de Demer- en Laakvallei. De vogels krijgen zo een plek om te rusten en te broeden. “De Demer- en Laakvallei is een geschikt leefgebied waarin ooievaars in een natuurlijke omgeving kunnen nestelen”, zegt voorzitter Julien Delauré. De palen van acht meter staan in Aarschot, Begijnendijk, Scherpenheuvel-Zichem, Tremelo en Rotselaar. In 2018 wierp een ooievaarsnest in Diest al vruchten af en ontstond er een koppeltje. “Op deze manier hopen we binnen enkele jaren van een ooievaarsvallei te kunnen spreken in het Hageland”, zegt Delauré.
Hoofdpunten
Trump wordt in beschuldiging gesteld
Jack (11) overleden na ongeval met muur op lagere school in Ekeren: “Hij heeft gevochten als een leeuw, tot op het einde”
“Regering heeft een verdienstelijke oefening gedaan”, expert Wim Moesen over het begrotingsakkoord van de federale regering
Donald Trump reageert op aanklacht in zaak-Stormy Daniels: “Flagrante inmenging”
Beste van Plus
Vissers gooien vis naar zeearend die het op gracieuze wijze vangt: “Heb je dat gezien?!”
Koen Crucke onthult geheimpje over bekende boezemvriend: “Ik was vroeger verliefd op hem”
‘Chef’ Brooklyn Beckham stopt kurk in zijn spaghettisaus, topchef kan ogen niet geloven
Radio 2-presentatrice Kim Debrie opnieuw in het ziekenhuis: “Helemaal onderuit gehaald”