Boven de loketten, beneden plek voor duizend tweewielers: dit is de nieuwste fietsenstalling van Gent
Op het scherm zie je altijd hoeveel vrije plekken er nog zijn. — © fvv
Het nieuwe stadskantoor op de Zuid is niet alleen het kloppende hart van de stadsdiensten, maar ook fietsers kunnen er terecht. Onder het kantoor vind je rekken voor meer dan duizend ‘stalen rossen’.
Je vindt de fietsenstalling onder de inkomhal, vlakbij de ingang van het nieuwe kantoor. Het is 24 uur per dag geopend. Er is plaats voor 1.100 fietsen, en op een scherm kan je steeds aflezen hoeveel vrije plekken er nog zijn. De helft van de plaatsen zijn voorzien voor stadspersoneel, de andere helft is te gebruiken door iedere Gentenaar. De fietsenstalling biedt ook ruimte aan in totaal 50 ’buitenformaatfietsen’, zoals bakfietsen.
In de oorspronkelijke plannen uit 2016 was nog geen sprake van een fietsenstalling, maar het werd later toch toegevoegd aan het ontwerp.
LEES OOK. “Barbaars! Degoutant!”: voorstel voor fietsenstalling in middeleeuwse markthal beroert de gemoederen
© fvv