Marilyn Manson aangeklaagd voor jarenlang seksueel misbruik van minderjarige
© Richard Shotwell/Invision/AP
Een anonieme vrouw heeft een klacht ingediend tegen Marilyn Manson. Zij beschuldigt hem ervan haar verkracht te hebben toen ze nog minderjarig was. Nadien zou de zanger nog meermaals contact met haar hebben gehad en vroeg hij geregeld om naaktfoto’s. De vrouw zelf ging er naar eigen zeggen helemaal aan ten onder. Dat meldt Rolling Stone, dat de klacht kon inkijken.
De eerste ontmoeting tussen de vrouw, die anoniem wenst te blijven en zich Jane Doe laat noemen, en Marilyn Manson dateert van 1995. Zij was toen een grote fan van de shockrocker en wachtte hem na een concert in Dallas met enkele vriendinnen op aan zijn tourbus. Manson – echte naam Brian Warner – vroeg de leeftijd, het thuisadres en de telefoonnummers van alle meisjes.
Maagd
Jane en een vriendin werden door hem uitgenodigd op zijn bus. Daar liep het al snel uit de hand, voor ogen van de groepsleden van Manson. “De beschuldigde heeft meerdere handelingen van crimineel seksueel gedrag gesteld bij haar”, staat in de aanklacht te lezen. “Zij was toen minderjarig en maagd, maar hij dwong haar onder meer tot vaginale penetratie.”
LEES OOK. Marilyn Manson treft schikking met ‘Game of thrones’-actrice die hem beschuldigde van verkrachting
Volgens de aanklacht had Jane pijn en was ze “bang, kwaad, vernederd en verward” toen het allemaal gebeurde. Vervolgens zei Manson haar van de bus te gaan en bedreigde hij haar. “Als je het aan iemand vertelt, vermoord ik jou en je familie”, zou hij gezegd hebben.
Herhaald misbruik
Van een crewlid kreeg ze een telefoonnummer en een wachtwoord zodat zij en Manson elkaar nog zouden kunnen ontmoeten. Volgens de aanklacht greep ze na het incident veelvuldig naar alcohol en drugs en zou haar middelenmisbruik in de volgende jaren sterk toenemen. Ze had nog meermaals contact met Manson toen ze nog maar 16 was, en ook bij volgende gelegenheden zou hij zich agressief gedragen hebben en haar nog meerdere keren verkracht hebben. Hij zou haar ook psychologisch onder druk gezet en misbruikt hebben. Door haar onzekerheid uit te buiten, isoleerde hij haar volgens de klacht van haar familie en vrienden. “Ook toen ze meerderjarig was bleef hij haar manipuleren, uitbuiten en aanranden”, klinkt het verder.
Het is de eerste keer dat de zanger aangeklaagd wordt voor een seksueel misdrijf dat hij vroeg in zijn carrière, in de jaren 90, gesteld zou hebben. Er waren al heel wat aanklachten van vrouwen over seksueel geweld en misbruik, maar die zouden telkens na 2010 gebeurd zijn. Ook voor veel van die zaken zal hij zich in de toekomst nog moeten verdedigen. Een reactie van Manson op de nieuwe aanklacht is er nog niet. Opvallend is dat ook zijn toenmalige platenlabel Interscope en Nothing Records vernoemd worden als aangeklaagde partijen in de nieuwe klacht. Ook zij zullen zich dus moeten verantwoorden in de rechtbank.
Hoofdpunten
CAFÉ KOERS. Nu al feest op de Kwaremont, Benji Naesen: “Soudal-Quick Step kan niet op tegen de grote drie, dus moeten ze anticiperen”
Terugkeer door de grote poort: 30.000 enthousiaste toeschouwers in Brugse binnenstad voor start De Ronde
IN BEELD. Mensenmassa verwelkomt de Ronde van Vlaanderen in Brugge, mooi eerbetoon aan Bjorg Lambrecht in Knesselare
Ontdek hier het parcours van de Ronde van Vlaanderen 2023: Brugge weer als startplaats, 19 hellingen en 6 kasseistroken in Vlaamse Ardennen
Beste van Plus
Jongetje (4) raakt verdwaald in bos, maar politie vindt hem terug door geblaf van hond die niet van zijn zijde wijkt
Man besmeurt Iraanse vrouwen met yoghurt omdat ze geen hijab dragen, politie arresteert hen voor illegaal tonen van hun haar
Autobestuurster rijdt via de sporen tramstation in Brussel binnen
Antiquair Paul De Grande kocht huis dankzij ‘Huizenjagers’: “Budget van 2 miljoen euro”
Lees meer
Britse ministerie van Defensie: “Alcoholgebruik oorzaak van Russische verliezen in Oekraïne”
Junta in Burkina Faso zet Franse journalisten het land uit
Zeven doden bij verkeersongeval in Duitsland
Stormy Daniels vreest voor haar veiligheid nu Trump vervolgd wordt: “Wat het ook wordt, er zullen doden vallen”