‘Samen buiten ‘ is nieuwe expo over feestelijkheden in het straatbeeld: “Mensen hebben nood aan samenzijn”
De expo werd geopend door cultuurschepen Astrid Mestdach en burgemeester Piet De Groote. — © IF
Tijdens de expo Samen Buiten komen alle (straat)feesten in Knokke-Heist tot leven in belevingscentrum HEY. Burgemeester Piet De Groote en cultuurschepen Astrid Mestdach openden de tentoonstelling.
Samen Buiten brengt je naar een wereld vol feestelijke evenementen op straat. Met behulp van woord, beeld, klank en originele voorwerpen krijg je een unieke kijk op de collectieve straatfeesten van Knokke-Heist. De vreugde en de verbeelding die aan de basis liggen van carnaval, de zeewijding en de vroegere bloemencorso, komen er helemaal tot leven.
“Elk feest heeft iets gemeenschappelijks”, klinkt het bij het gemeentebestuur van Knokke-Heist. “Het brengt mensen samen en vermaakt ze op een speelse en originele manier.”
Collectief
Het idee komt eigenlijk van Luc Gobyn en Jan Vromman, die aan de documentaire ‘Als reuzen sterven’ werkten, een stuk over feesten in de publieke ruimte. Ze vonden het een goed idee om de thematiek van de docu om te vormen tot een expo. Daarvoor werd zelfs een ‘coronareus’ gebouwd. De makers van deze expo willen dan ook opkomen voor een hernieuwd Samen Buiten.
“Mensen hebben nood aan samenzijn, aan collectieve events. Gebeurtenissen waarbij veel mensen samenkomen hebben vandaag vaak een commercieel kantje. We denken vooral aan die feesten die de mensen zelf maken”, zeggen de twee.
De expo loopt nog tot 11 juni in belevingscentrum HEY.
Hoofdpunten
Voor het eerst sinds inval in Oekraïne is Xi Jinping in Moskou voor topontmoeting met Poetin: wat mogen we verwachten?
Woeste Medvedev dreigt met hypersonische raket op Internationaal Strafhof in Den Haag na arrestatiebevel voor Poetin
Oekraïense commandant gedegradeerd omdat hij in interview kritisch was voor zijn eigen leger: “Hij heeft de situatie overdreven”
LIVE. Oorlog in Oekraïne: volg hier alle nieuws over de Russische invasie
Beste van Plus
Tokio biedt 30.000 euro aan gezinnen die de stad verlaten en naar het platteland trekken: “Het is er goedkoper en groener”
Oeps: belangrijke presentatie voor 30.000 gasten wordt verstoord door gênant moment
Mediatycoon Rupert Murdoch (92) is opnieuw verloofd
Zit ze in de tribune, dan heb je een probleem: “vloek” van wereldster Kim Kardashian houdt de voetbalwereld bezig