Geen Leandro Trossard, geen probleem: Brighton kegelt Liverpool uit FA Cup na ultiem doelpunt van ex-Unionspeler Mitoma
© AFP
Brighton heeft zich zondagmiddag ten koste van Liverpool geplaatst voor de achtste finales van de FA Cup. Voormalig Union-speler Kaoru Mitoma, die bezig is aan een fantastisch eerste seizoen in Engeland, trapte The Seagulls voorbij de titelhouder met een treffer in de toegevoegde tijd: 2-1.
Liverpool begon goed aan de wedstrijd en kwam op voorsprong dankzij een knap doelpunt van youngster Harvey Elliot (30.) op het halfuur. Zijn treffer werd echter niet veel later uitgewist door Lewis Dunk (39.), die een volley van Tarik Lamptey met de hielen in het doel devieerde.
De wedstrijd leek af te stevenen op een gelijkspel, maar na een goede voorzet vanop links knalde Mitoma (90.+2) de bal in het dak van het doel en stuurde hij Brighton alsnog naar de volgende ronde.
Hier staat ingevoegde content uit een social media netwerk dat cookies wil schrijven of uitlezen. U heeft hiervoor geen toestemming gegeven.
Voor Liverpool, dat de FA Cup vorig jaar wist te winnen, is de bekeruitschakeling een nieuwe domper in een al tegenvallend seizoen. Ook in de League Cup zijn The Reds al uitgeschakeld. In de competitie volgen ze als nummer negen op 21 punten afstand van leider Arsenal. Brighton won de FA Cup nog nooit.
HOOFDPUNTEN
Remco Evenepoel weet dat het moeilijk wordt om Ronde van Catalonië nog te winnen: “Het is nog altijd Primoz Roglic, die rijd je er niet zomaar af”
Had hij te veel zelfvertrouwen? Waarom het verlies van Remco Evenepoel in Catalonië later toch een zege kan worden: “Hier kan ik veel uit leren”
LIVE KOERS. Ook dag na E3 wordt er veel gekoerst, laatste voorbereidingen voor Gent-Wevelgem in volle gang
In Gent-Wevelgem volgt belangrijkste test voor Jasper Philipsen: “Wedden met Mathieu van der Poel, dat doe ik nooit meer”
Beste van Plus
Lees meer
Ook Finse zakenman brengt bod uit op Manchester United: “Geen sjeiks en oligarchen meer die het voetbal controleren!”
Gepensioneerde oud-international Ben Foster helpt ‘Hollywood-club’ Wrexham uit de nood
Ineos-oprichter Jim Ratcliffe en Sjeik Jassim brengen verbeterd bod uit op Manchester United
Arsenal rest van seizoen zonder verdediger Takehiro Tomiyasu (ex-STVV)