Ajax legt Argentijnse doelman Rulli vast tot 2026
© REUTERS
Ajax heeft doelman Gerónimo Rulli definitief vastgelegd. De 30-jarige Argentijn, die overkomt van Villarreal, ondertekent bij de Amsterdammers een contract tot eind juni 2026. In de overeenkomst is voor Ajax een optie voor nog een seizoen opgenomen.
Ajax meldt 8 miljoen euro voor Rulli te betalen. Dat bedrag kan door bonussen oplopen tot maximaal 10 miljoen euro. Rulli had bij Villarreal nog een contract voor anderhalf jaar.
Rulli moet de nieuwe eerste doelman worden van Ajax, waar trainer Alfred Schreuder verder de beschikking heeft over Remko Pasveer, Maarten Stekelenburg en Jay Gorter. Rulli was de tweede doelman van Argentinië op het WK, achter Emiliano Martínez, die een hoofdrol speelde in de strafschoppenseries van de finale en kwartfinale tegen respectievelijk Frankrijk en het Nederlands elftal.
Rulli debuteerde in 2013 in eigen land bij Estudiantes en speelde daarna in Europa voor Real Sociedad en Montpellier. De keeper blonk in 2021 uit voor Villarreal tijdens de gewonnen finale van de Europa League tegen Manchester United. Hij benutte in een lange strafschoppenserie een penalty en stopte vervolgens de inzet van David de Gea.
Ajax hervat de competitie zondag met een uitwedstrijd tegen NEC.
HOOFDPUNTEN
Wout van Aert kijkt met vertrouwen uit naar nieuwe clash met Van der Poel en Pogacar: “Ik heb voorin niet per se meerdere ploegmaats nodig”
Gaëtan (18) beet zich vast in het wiel van Wout van Aert tijdens volledige Ronde-verkenning: “Ik moest mij haasten, want ik had nog les”
LIVE KOERS. Ontspannen Wout van Aert geeft na verkenning druk bijgewoonde persconferentie, Tadej Pogacar aangekomen in hotel
Wout van Aert ontsnapte aan aanrijding met betonmixer door agressieve chauffeur: “Jammer genoeg gebeurt zoiets bijna dagelijks op de weg”
Beste van Plus
Lees meer
Hooligan die keeper aanviel krijgt staartje voor PSV: boete van 20.000 euro en deel van stadion dicht
Altijd ontkend, maar via brievenbusfirma’s zou Roman Abramovich toch 117 miljoen euro doorgesluisd hebben naar Vitesse Arnhem
Landry Dimata zat diep na zijn passage bij Anderlecht, maar kruipt nu uit het dal bij NEC: “Depressie is een groot woord, maar ik heb diep gezeten”
Dick Advocaat (75) stopt na dit seizoen als trainer van ADO Den Haag