Rotterdam Qualification Meet: Roos Vanotterdijk zwemt naar tweede plaats op 50 meter vlinderslag
© BELGA
Roos Vanotterdijk is op de slotdag van de Qualification Meet zwemmen in het Nederlandse Rotterdam tweede geworden op de 50 meter vlinderslag. De zeventienjarige tikte in de finale aan in 26.50 en bleef daarmee slechts drie honderdsten boven haar persoonlijk record. De winst was voor de Nederlandse Maaike de Waard in 25.64.
Zinke Delcommune finishte als zesde in de finale van de 100 meter schoolslag in 1:12.22 (pr 1:10.41). Tes Schouten won in een Nederlands record (1:06.09).
Noah De Schryver werd met een pr van 1:02.62 vijfde op de 100 meter schoolslag. De Nederlander Arno Kamminga haalde het in 58.90.
Op de 800 meter vrije slag werd Logan Vanhuys vierde in 8:10.99 en Noah Martens zesde in 8:17.18, op ruime afstand van de Roemeense laureaat Vlad--Stefan Stancu (7:57.58).
Op de 400 meter vrij had Vanhuys in de ochtendsessie 4:02.06 (11e) gezwommen (pr 3:53.43).
Nog zondagochtend lukte Laure Durez in de reeksen van de 400 meter vrije slag een pr (4:23.18) waarmee ze twaalfde werd. Sarah Dumont eindigde als vijftiende in 4:24.99 (pr) voor Lana Ravelingien, zestiende in 4:25.72 (pr), Grace Palmer, achttiende in 4:26.41 (pr) en Ambre Franquinet 23e in 4:30.18.
Op de 50 meter vlinderslag zwom Elias Meeus 24.89 (negende in reeksen).
HOOFDPUNTEN
Een bier drinkende spits, fans met meer dan een jaar geduld en snoep van het Kruidvat: 7 dingen die u dit competitieweekend niet zag
Jack Hendry is na een mislukt avontuur in Italië weer ‘thuis’ bij blauw-zwart: “Jack is altijd van Club blijven houden”
SJOTCAST. “Hein Vanhaezebrouck bereidt met deze uithaal zijn exit niet voor, hij maakt zich net zorgen over de toekomst”
Union-aanvoerder Teddy Teuma denkt al aan topper van vrijdagavond: “Club Brugge blijft Club Brugge, ook al gaat het nu misschien wat moeilijker”
Beste van Plus
Lees meer
Hoe zou het nog zijn met… Belgische zwemlegende Brigitte Becue: “Ik ga kwalijke praktijken niet goedpraten, maar vroeger ging het er harder aan toe”
Axel Merckx ziet dochter Axana schitteren tijdens laatste thuiswedstrijd: “Ik heb het moeilijk gehad, maar dacht nooit aan opgeven”
Stan Franckx veegt bijna tien jaar oud nationaal rugslagrecord van de tabellen: “Meer in jezelf geloven kan wonderen doen”
Stan Franckx mist nieuw Belgisch record met zeven honderdsten op Flanders Swimming Cup