Imponerende Mathieu van der Poel na eerste duel met Wout van Aert: “Best jammer dat ik nu naar Spanje vertrek”
© BELGA
Derde cross, tweede zege voor Mathieu van der Poel. En dat in Antwerpen tegen de debuterende Wout van Aert, die het zilver pakte. “Ik reed foutloos”, aldus Van der Poel.
“Ik voelde me redelijke oké na gisteren”, aldus de Nederlander. “Ik heb weinig last gehad van mijn knie tijdens de wedstrijd. Ik heb gisteren alleen ijs gelegd en ook wel mijn rug laten rechtzetten want die had ook een slag gehad. Ik heb dan op de rollen gereden voor en ben vandaag naar hier gefietst. Dan werd mijn knie soepeler, voelde ik. Mijn rug was niet erger dan verwacht.”
“Het was wel lastig alleen rondrijden hier, ik kon het verschil daardoor niet groter maken. Ik wilde niet meteen de beslissing forceren, maar de eerste ronde was al best pittig en ik voelde dat er al veel op hun adem trapten. Daarmee dat ik nog een ronde doortrok, waarna ik een mooi gaatje had. Ik heb dat zelf ook nodig, op m’n adem trappen. Daarna blijft een voorsprong altijd wat stabiel.”
© BELGA
Naar Spanje
“Wout kwam dan ook nog wat dichter, wat ook door die lange zandstrook kwam. Ik kwam daar altijd aan zonder spoor en dan trek je er eentje voor de volgende. Daardoor kon Wout, die goed door het zand kan rijden natuurlijk, altijd wat verder rijden. Uiteindelijk was het een mooi verschil aan de finish. En ik heb foutloos gereden, denk ik, dat is een goed teken. Ik heb deze cross altijd al leuk gevonden en qua techniek zat het snor. Het voelde goed.”
“Of ik nog beter kan worden? Het is nog maar mijn derde cross, maar het kan altijd beter hé (lacht). En het zal moeten want Wout was ook goed in zijn eerste cross en zal ook nog beter worden. Hij zal ook mikken op die drukke kerstperiode. Er zullen nog mooie duels volgen. Het is nu best spijtig dat ik naar Spanje vertrek (tot 14 december, red.). Ik begin het crossgevoel net terug te krijgen en ik moet er nu al opnieuw uit. Jammer, maar het hoort erbij. Ik wil een basis leggen voor het voorjaar dus we gaan ons aan het plan houden.”
Hier staat ingevoegde content uit een social media netwerk dat cookies wil schrijven of uitlezen. U heeft hiervoor geen toestemming gegeven.
HOOFDPUNTEN
Een bier drinkende spits, fans met meer dan een jaar geduld en snoep van het Kruidvat: 7 dingen die u dit competitieweekend niet zag
Jack Hendry is na een mislukt avontuur in Italië weer ‘thuis’ bij blauw-zwart: “Jack is altijd van Club blijven houden”
SJOTCAST. “Hein Vanhaezebrouck bereidt met deze uithaal zijn exit niet voor, hij maakt zich net zorgen over de toekomst”
Union-aanvoerder Teddy Teuma denkt al aan topper van vrijdagavond: “Club Brugge blijft Club Brugge, ook al gaat het nu misschien wat moeilijker”
Beste van Plus
Lees meer
Dit zag u niet op tv tijdens het WK: applaus van gedubbelde voor Van der Poel en Van Aert, piek van decibels in laatste ronde
Beloften-kampioen Witse Meeussen op weg naar profcontract bij broers Roodhooft
Veldrijden wil “binnen twee jaar voet aan grond krijgen in New York”
Adrie van der Poel komt nog eens terug op heisa rond WK-parcours: “We werden helemaal afgemaakt, dat doet pijn”