De overgebleven scenario’s voor de Rode Duivels: zo zit het vandaag bij een zege, bij een gelijkspel en bij een nederlaag
© BELGA
Mathematisch kan het nog, helaas is dat vermaarde zinnetje teruggekeerd bij de Rode Duivels. Maar wat zijn de overgebleven scenario’s voor de Rode Duivels? Wat bij...
… een nederlaag
Als de Rode Duivels verliezen van Kroatië zijn ze altijd uitgeschakeld. De Belgen tellen dan altijd minstens één punt minder dan nummer twee in de groep Marokko, ongeacht de uitslag in de andere groepswedstrijd.
… een gelijkspel
Bij een gelijkspel tegen Kroatië hebben de Rode Duivels nog een waterkans om door te stoten. In dat geval moet Marokko met minstens vier doelpunten verschil verliezen van het al uitgeschakelde Canada. Dan eindigen de Belgen net boven Marokko dankzij een beter doelsaldo. Ook een Marokkaanse nederlaag met drie doelpunten verschil kan eventueel volstaan, maar enkel indien de Belgen dan twee keer meer scoren dan Marokko (bijvoorbeeld Canada-Marokko 3-0 en Kroatië-België 2-2 of Canada-Marokko 4-1 en België-Canada 3-3). Dan haalt België het op basis van gemaakte doelpunten. Die scenario’s lijken erg onwaarschijnlijk.
… een zege
De Rode Duivels springen met een zege altijd over de Kroaten in de stand, waardoor ze zeker zijn van de 1/8ste finales. Als Marokko niet wint van Canada, zijn de Belgen zo zelfs nog groepswinnaar.
HOOFDPUNTEN
Anderlecht-coach Brian Riemer komt met opvallende verklaring voor rode kaart van Raman: “Benito was vergeten dat hij al geel had”
Stengs kan tot 8 (!) speeldagen schorsing krijgen na slag, maar Mark van Bommel is mild: “Calvin zegt dat hij de Anderlecht-speler niet geraakt heeft. Ik geloof hem”
Een teleurgestelde Yaremchuk en een onstabiele achterhoede: problemen bij Club Brugge zijn nog lang niet van de baan
Hein Vanhaezebrouck deelt steekje uit naar doelman na nederlaag tegen Cercle Brugge: “Nardi had die bal kunnen pakken”
Beste van Plus
Lees meer
Voetbalbond heeft principeakkoord met technisch directeur Frank Vercauteren, krijgt hij een jonge bondscoach naast zich?
En nog een naam op de shortlist: 37-jarige Domenico Tedesco in beeld als Belgisch bondscoach
Oefenmatch tussen Rode Duivels en Duitsland in de maak
Voetbalbond mikt hoog voor nieuwe bondscoach van Rode Duivels: ook Löw, Pochettino en Villas-Boas op shortlist