Aannemer freest hobbelige en gescheurde betonplaten in Akkerstraat weer effen
De Akkerstraat is vandaag een oncomfortabele betonweg vol scheuren en oneffenheden. — © EMA
Aannemer Holgo uit Lanaken komt op 1 en 2 december met een speciale freesmachine naar Arendonk om het hobbelige en gescheurde wegdek in de Akkerstraat weer effen te maken. Doel van de renovatie is het rijcomfort voor het autoverkeer én de fietsers te verbeteren, maar ook om de trillingen en de geluidsoverlast voor de buurtbewoners te verminderen.
“Het wegdek in de Akkerstraat vertoont op vele plaatsen oneffenheden, vooral aan de voegen van de betonplaten”, zegt schepen van Openbare Werken Luc Bouwen (CD&V). “Om het wegdek weer effen te krijgen gaat de aannemer nu overal een dun laagje beton weghalen. Nadien worden ook de voegen weer opgevuld met elastisch materiaal.”
Weg volledig afgesloten
De renovatiewerken vinden plaats over de volledige lengte van de Akkerstraat op donderdag 1 december en vrijdag 2 december. Tussen 7u en 17u wordt de weg daarvoor volledig afgesloten. Het doorgaand verkeer moet dan in beide richtingen omrijden via Schotelven, Daries, Valken, Vrijheid, Koeistraat en Kerkstraat. Voetgangers en fietsers kunnen er wel nog passeren.
Voor de renovatie trekt het gemeentebestuur een budget van 18.500 euro uit. (ema)
Tijdens de werken wordt de Akkerstraat volledig afgesloten. Tussen 7u en 17u is geen doorgaand verkeer mogelijk. — © EMA
Hoofdpunten
Na tragisch ongeval van Imane (25) aan Zenne: wat als het lichaam van dierbare niet gevonden wordt?
In vol metrostel begon hij te steken: dit weten we al over mesaanval in Brussel, waarbij drie mensen gewond raakten
Het eerste eiken huwelijk ooit in België: Angeline (97) en Eduard (99) zijn langst getrouwde koppel van ons land
Hoe zou het nog zijn met… Belgische zwemlegende Brigitte Becue: “Ik ga kwalijke praktijken niet goedpraten, maar vroeger ging het er harder aan toe”
Beste van Plus
Vader filmt hoe haai uit het water springt en zoon bijt, maar wordt ervan beschuldigd alles in scène gezet te hebben
Marthe van K3 deelt optisch bedrieglijke vakantiefoto: “Dat harig been is niet van mij”
McDonald’s-klant krijgt per ongeluk 5.000 dollar bij zijn bestelling, maar geeft het terug en wordt daar rijkelijk voor beloond
Mick Jagger brengt collectie mondharmonica’s op de markt