Test-Aankoop ontmaskert valse Black Friday-‘deals’: “Deze was gisteren nog 10 euro goedkoper”
Het zal u niet ontgaan zijn: vandaag is het Black Friday, een koopjeshoogmis in ons land. Maar al te vaak zijn de aangeboden deals niet wat ze lijken. Dat blijkt uit een onderzoek van Test-Aankoop.
De consumentenorganisatie wijst erop dat een smartphone op Conrad.be verkocht wordt voor 265 euro, zogezegd met een korting van 22 procent op de ‘normale prijs’ van 339 euro, terwijl het toestel de voorbije maand ook al 265 euro kostte.
Op Electromania.be wordt dan weer een steelstofzuiger van Rowenta verkocht voor 289 euro in plaats van 409 euro. Een mooie korting, zou je denken, maar volgens Test-Aankoop was de prijs tot 3 november 299 euro, en bedraagt de werkelijke korting dus slechts 10 euro.
Ook een bluetooth speaker op Wara.be zou zijn afgeprijsd van 139,98 euro naar 99,99 euro, maar niets blijkt minder waar: de voorbije maand was het product zelfs 10 euro goedkoper (89,99 euro).
De consumentenorganisatie benadrukt dat de verkoper wettelijk verplicht is om de laagste ‘doorgestreepte’ prijs te hanteren die effectief werd toegepast gedurende de 30 dagen voorafgaand aan de promotie.
LEES OOK. Waarom je op Black Friday beter Lego dan een tv koopt, en hoe je de echte koopjes eruit haalt (+)
Hoe vind je dan wel dé beste deal voor dat ene product? Voor elektro kun je surfen naar Rate My Deal op de website van Test-Aankoop. De organisatie vergelijkt dagelijks de prijs van 2.400 producten op zo’n 50 webshops. Tik daar de naam of de productcode in van bijvoorbeeld de koptelefoon die je in promo vond, en je krijgt er de melding of het een goeie deal is of niet, maar vooral ook de prijzen in andere webshops. Zo zie je waar die nu het goedkoopst is.
Hoofdpunten
Zo hevig was het feest: kampioensbeker van Antwerp sneuvelt al na... een kwartier
“Als je dit schrijft voor een scenario, dan lijkt het overdreven”: Tom Waes kan overwinning van Antwerp nog steeds niet geloven
Hoe Mark van Bommel zijn ploeg naar absolute top leidde, ook al leek hij eerst geen trainer voor het hoogste niveau
IN BEELD. Spelers en supporters vieren samen eerste feestje op veld van de Bosuil: “We hebben vandaag geschiedenis geschreven”
Beste van Plus
Mario Kart in het echt: opmerkelijke Tesla gespot in parking van luchthaven
Moeder kan ogen nauwelijks geloven wanneer haar baby al na drie dagen begint te kruipen: “Is dit normaal?”
Ze treedt vooral in Amerika op, maar Taylor Swift belooft meer internationale shows
BV Hotspot. Astrid Coppens heeft een dure doktersafspraak en Stien Edlund bestuurt een vliegtuig
Lees meer
Liepen 12.000 marathonlopers een groot privacyrisico? Foto’s van alle deelnemers wekenlang te grabbel online
“Als je dit schrijft voor een scenario, dan lijkt het overdreven”: Tom Waes kan overwinning van Antwerp nog steeds niet geloven
Temperaturen tot 30 graden op komst
Atherosclerose (slagaderverkalking) doodt jaarlijks 23.000 Belgen