Milieuactivisten bekladden standbeeld in Parijs met rode verf
© AFP
In Parijs hebben activisten vrijdag verf gespoten op een beeld van Charles Ray, een belangrijke figuur in de hedendaagse Amerikaanse beeldhouwkunst. De milieubeweging ‘Dernière Rénovation’ heeft op Twitter de verantwoordelijkheid opgeëist.
Het beeld ‘Horse and Rider’, dat een man te paard voorstelt en zich bevindt op het plein van de Bourse de Commerce werd met oranje verf bespoten. “Het eco-vandalisme heeft een hoge vlucht genomen”, zei minister van Cultuur Rima Abdel Malak op Twitter. Hij bedankte ook de restaurateurs die snel hebben ingegrepen.
‘Dernière Rénovation’ maakt deel uit van het A22-netwerk, een internationale beweging van klimaatorganisaties in Duitsland, Australië, Canada, Italië, Noorwegen, Verenigd Koninkrijk, Zwitserland, Verenigde Staten, Zweden en dus ook Frankrijk.
Hoofdpunten
Jonge vrouw (25) belandt met haar fiets in de Zenne, al urenlang zoekactie aan de gang
Red Lions treuren: geen tweede wereldtitel op rij na spannende shoot-outs in finale tegen sterk Duitsland
Dirk Verhofstadt waarschuwt voor opkomst van extreemrechts: “De Wever onderhandelde maanden met Vlaams Belang. Zo maak je hen acceptabel”
Actrice Veerle Luts: “Ik vind het fijn dat mensen schrikken als ze mijn leeftijd horen”
Beste van Plus
BV Hotspot. Niels Destadsbader doet zijn communie en Lize Feryn is haar hart verloren
Nederlandse kroonprinses Amalia danst uitbundig met bewoners van Bonaire
Katy Perry noemt weigeren van nummer met Billie Eilish “grote fout”
Hugo zingt op de Kastaars voor het eerst zonder zijn Nicole: “Hierboven zal iemand heel erg trots zijn”
Lees meer
Inwoners Liechtenstein stemmen tegen verbod op casino’s
“De badkuip is te klein voor seks”: broer van Ghislaine Maxwell ensceneert bizarre foto om prins Andrew vrij te pleiten
Zeker vier doden na recordregen in Nieuw-Zeeland
Honderden mensen in Waterloo eisen vrijlating van in Iran opgesloten Belg Olivier Vandecasteele