Toneelgroep Ferm-KWB palmt parochiezaal in met voorstelling over protest tegen asielcentrum
De toneelgroep vertolkt de voorstelling ‘Geen asiel voor Liesa’ vanaf vrijdag 25 november verschillende keren in de Ramselse parochiezaal. — © Toneel FERM-KWB
Toneelgroep Ferm-KWB Ramsel (Herselt) palmt van vrijdag 25 november tot zondag 4 december de parochiezaal in de Stationsstraat in met verschillende opvoeringen van de voorstelling Geen asiel voor Liesa. De tragikomedie van Rudy Berghs wordt de 34ste productie van de toneelgroep. Ze vertolken het stuk met speciale toestemming van Toneelfonds Janssens bv, in een regie van Eddy Debroek.
De voorstelling raakt een actueel thema aan: een actiecomité eist de stopzetting van de renovatie van een leegstaand kasteel, omdat ze vrezen dat het een asielcentrum wordt.
“Door hun protest haakt de bouwpromotor uiteindelijk af”, luidt het bij de toneelgroep. “Er worden geen bijkomende gebouwen opgetrokken, maar het kasteel zelf is intussen grotendeels gerenoveerd. Als bekend wordt dat de nieuwe eigenaar er met zijn gezin komt wonen, vertrouwt het comité het zaakje niet. Was er wel sprake van een centrum voor asielzoekers? Of ging het hier over fake news?”
De toneelgroep van Ferm en KWB Ramsel vertolkt de voorstelling op 25, 26, 27, 29 november en op 2, 3 en 4 december. Kaarten zijn beschikbaar via mail. De prijs bedraagt 10 euro. Kinderen jonger dan 12 jaar tellen 5 euro neer.
toneelramsel@hotmail.com
Hoofdpunten
Hulpverleners over jonge vrouw die in Zenne reed: “Als iemand na een uur niet uit water is gehaald, is er geen kans op overleven”
Drama op luchthaven Luik: drie beren gestorven nadat ze 24 uur lang in ijskoud vliegtuig moeten blijven zitten
Niemand die zo aan bekendheid won door de Oekraïne-oorlog dan de ‘ultieme schurk’, maar nu is het genoeg geweest voor Poetin
Hospitalisatiepolis fors duurder: wie voor goedkopere formule gaat, leest best na wat gedekt is
Beste van Plus
Bewaker steekt ballonnen van verkoper in brand, maar weet niet dat daar uiterst vlambare stof inzit
Gevonden puppy is een hit op Facebook: iedereen wil hem, maar van wie is hij?
Van 600 dollar naar miljoenenverkoop: Van Dyck-schilderij dat in schuur gevonden werd, onder de hamer
Rita Ora laat weinig aan de verbeelding over in doorzichtige latex jurk