Confronterende flitsresultaten: in één straat rijdt 89 procent te snel
Themabeeld. — © BELGA
Meer dan 7.000 bestuurders reden in oktober voorbij het oog van de flitscamera van politiezone Schelde-Leie. Zeventien procent van de bestuurders reed deze maand te snel. Dat blijkt uit de flitsresultaten die de politie heeft vrijgegeven.
“In oktober reden 7.533 voertuigen voorbij onze flitscamera. 1.290 auto’s reden te snel, wat een maandgemiddelde van 17 procent geeft”, aldus de politiezone Schelde-Leie. “We hebben ook één rijbewijs meteen ingetrokken.”
Als we kijken naar de straten met de meeste overtreders, springt de A. De Pesseroeylaan in Latem er met kop en schouders bovenuit. Maar liefst 89 procent wist zich er niet aan de toegelaten 30 km per uur te houden. Maar ook in de Klapstraat (50 km per uur) werd te snel gereden. 44 procent werd er geflitst.
In de Pinte werden betere punten gehaald. Daar werd 28 procent geflitst in de Groenstraat (30 km per uur) en 23 procent in de Grote Steenweg (50 km per uur). Als we kijken naar de flitsresultaten van Nazareth zien we dat op de G. Delmeirelaan bijna de helft van de bestuurders in overtreding is (45 procent). Je mag er 50 km per uur rijden.
In Gavere hadden 41 procent van de bestuurders een boete aan hun been. Je mag er maar 50 km per uur rijden.
Hoofdpunten
“Twee brandweermannen konden haar net niet grijpen”: ondanks snelle interventie kon Imane (25) niet meer uit Zenne gered worden
In drie jaar tijd bijna dubbel zoveel peuters in jeugdhulp, en corona was de trigger
Actrice Annie Wersching (45) uit ‘24’ en ‘The Vampire Diaries’ overleden
Clubs moeten nagaan of trainers verleden van misbruik hebben: “Is dat echt onze taak? Wij zijn de politie niet”
Beste van Plus
Van 600 dollar naar miljoenenverkoop: Van Dyck-schilderij dat in schuur gevonden werd, onder de hamer
Rita Ora laat weinig aan de verbeelding over in doorzichtige latex jurk
Politieagenten rijden vol vertrouwen met wagen op strand, niet veel later moeten ze toeristen om hulp vragen: “Heel gênant”
Honderden ijsberen halen zwembroek en bikini boven voor ijskoude duik in Blaarmeersen