Haar Belgisch record was nog maar twee weken oud en Alisée Pisane is alweer sneller op de 1.500m vrije slag in klein bad
© BELGA
Alisée Pisane heeft haar eigen Belgische record op de 1.500 meter vrije slag in klein bad (25 meter) scherper gesteld.
Tijdens de Franse kampioenschappen in Chartres klokte Pisane 16’02”54, waarmee ze haar vorige record van ruim twee weken geleden, op 16 oktober, in Villefranche-sur-Saône (16’05”70) van de tabellen veegde.
De 19-jarige Luikse verbeterde toen het vorige record (16’09”51) van Isabelle Arnould, van 17 januari 1988, gevoelig. Drie dagen eerder had Pisane al het 34 jaar oude record van Arnould scherper gesteld met een tijd van 8:24.78 op de 800 meter vrije slag. Ze wiste daarmee het vorige record van 8:29.01 uit dat Arnould op 5 februari 1988 in Boulogne had gevestigd.
Pisane heeft ook het Belgische record op de 1.500 meter vrije slag (groot bad) in handen, dat ze in augustus vorig jaar op het EK in Rome op 16’22”20 bracht. (belga)
HOOFDPUNTEN
Mysterieuze kwelduivel van Antwerp-voorzitter Gheysens doorbreekt de stilte met een verregaand voorstel: “Maar dan moet hij zijn rood-witte hart laten spreken”
”Eén ding is zeker: alle druk ligt op Manchester City”
LIVE CHAMPIONS LEAGUE. KDB is al zeker, maar start ook Lukaku? Dit zijn de verwachte opstellingen voor de finale
De laatste woorden van Romelu Lukaku voor de finale: “Mijn opleiding bij Anderlecht bereidde me voor op dit moment”