Kirsten Flipkens verovert in Roemenië haar zesde dubbeltitel: “Leuk om hier voor het eerst te staan”
© AP
Kirsten Flipkens heeft zondag het dubbelspel gewonnen op het WTA-toernooi in Cluj-Napoca (251.750 dollar). Aan de zijde van de Duitse Laura Siegemund, met wie ze het eerste reekshoofd vormde, versloeg de Kempense in de finale op het hardcourt in Roemenië de Russinnen Kamilla Rakhimova en Yana Sizikova. Het werd 6-3 en 7-5 na een uur en 33 minuten.
Voor de 36-jarige Flipkens is het de zesde dubbeltitel. Haar vorige zege dateerde van 2019, toen ze met de Zweedse Johanna Larsson de trofee won in het Spaanse Mallorca. In het gemengd dubbel bereikte Flipkens op de voorbije US Open voor het eerst de finale van een grandslamtoernooi. Die verloor ze met de Fransman Edouard Roger-Vasselin wel van de Australiërs Storm Sanders en John Peers.
“Flipper” concentreert zich in de herfst van haar carrière alleen nog op het dubbelspel. Afgelopen zomer nam ze op het gras van Wimbledon afscheid van het enkel.
“Het was leuk om hier voor het eerst te staan en wie weet kom ik volgend jaar wel terug”, vertelde Flipkens na afloop voor de micro. “Vorige week wisten we niet eens of we hier zouden spelen, maar uiteindelijk ben ik zeker blij dat we toch gekomen zijn.”
HOOFDPUNTEN
Anderlecht-coach Brian Riemer komt met opvallende verklaring voor rode kaart van Raman: “Benito was vergeten dat hij al geel had”
Stengs kan tot 8 (!) speeldagen schorsing krijgen na slag, maar Mark van Bommel is mild: “Calvin zegt dat hij de Anderlecht-speler niet geraakt heeft. Ik geloof hem”
Een teleurgestelde Yaremchuk en een onstabiele achterhoede: problemen bij Club Brugge zijn nog lang niet van de baan
Hein Vanhaezebrouck deelt steekje uit naar doelman na nederlaag tegen Cercle Brugge: “Nardi had die bal kunnen pakken”
Beste van Plus
Lees meer
Waarom Novak Djokovic nu echt de allerbeste tennisser aller tijden is (al is op één vlak de strijd toch nog niet helemaal beslecht)
Winst voor eigen publiek: David Goffin steekt toernooizege op zak in Louvain-la-Neuve
Australian Open nummer 10! Tiebreakkoning Novak Djokovic maakt komaf met Stefanos Tsitsipas en pakt zijn 22ste Grand Slam
Grand Slam nummer 7! Ongenaakbaar Tsjechisch dubbelduo Barbora Krejcikova en Katerina Siniakova verlengen titel op Australian Open