Maryna Zanevska moet maandag meteen aan de bak op openingsdag US Open, Greet Minnen kan in tweede ronde nummer 1 treffen
© AP
Maandag gaat in New York de US Open van start, het vierde en meteen ook laatste grandslamtoernooi van het seizoen.
Met Elise Mertens (WTA 32), Alison Van Uytvanck (WTA 42), Greet Minnen (WTA 48) en Maryna Zanevska (WTA 98) staan er bij de vrouwen vier Belgische deelnemers op de hoofdtabel op Flushing Meadows, bij de mannen is enkel David Goffin (ATP 62) van de partij.
Zanevska is op de openingsdag onze enige landgenote die aan de bak moet. In de eerste ronde staat ze tegenover de Amerikaanse Coco Vandeweghe (WTA 124). Het is de tweede wedstrijd op Court 11, de partijen gaat telkens om 11u plaatselijke tijd (17u Belgische tijd) van start. Voor Zanevska is het nog maar de tweede deelname aan de US Open. In 2014, toen zij nog voor haar geboorteland Oekraïne uitkwam, ging ze er in de eerste ronde uit tegen de Amerikaanse Shelby Rogers. Haar beste beste resultaat op een grandslamtoernooi is een tweede ronde, begin dit jaar op de Australian Open.
Dinsdag komen de overige vier Belgen in actie. Alison Van Uytvanck staat tegenover de Amerikaanse Venus Williams (WTA 1.445), die met een wildcard deelneemt in New York. De 42-jarige Williams won het toernooi al twee keer (2000 en 2001). Het wordt de eerste ontmoeting tussen de twee speelsters. Bij winst wacht mogelijk Wimbledon-winnares Elena Rybakina (WTA 25). Het is de tweede wedstrijd van de dag in het Arthur Ashe Stadium.
Swiatek voor Minnen?
Ook Greet Minnen krijgt een gerenommeerde Amerikaanse tegenstandster voorgeschoteld. In de tweede wedstrijd van de dag in het Louis Armstrong Stadium neemt zij het op tegen Sloane Stephens (WTA 53), de winnares van 2017. Bij winst wacht Minnen een duel met ‘s werelds nummer 1 Iga Swiatek of de Italiaanse Jasmine Paolini (WTA 57).
© BELGA
De Belgische nummer een Elise Mertens (WTA 32) neemt het in de eerste ronde op tegen de Roemeense Irina-Camelia Begu (WTA 34). Het wordt al de vierde ontmoeting tussen beide speelsters, Mertens trok de voorbije drie keer aan het langste eind. De laatste ontmoeting dateert van op de Australian Open, toen onze landgenote met 6-3 en 6-2 won in de tweede ronde. Het is de derde partij op Court 14.
Bij de mannen tot slot staat David Goffin (ATP 62) in de derde wedstrijd op Court 12 tegenover de Italiaan Lorenzo Musetti (ATP 30), het 26e reekshoofd in New York. Het wordt de tweede ontmoeting tussen Goffin en de 20-jarige Italiaan. Vorig jaar op Roland Garros haalde Musetti het in de eerste ronde in drie sets (6-0, 7-5 en 7-6). Goffin verloor vorig jaar meteen zijn eerste wedstrijd in New York. Zijn beste resultaat op de US Open is vier keer een vierde ronde (2017, 2018, 2019 en 2020).
HOOFDPUNTEN
LIVE TITELSTRIJD. Antwerp zonder De Laet in razendbelangrijke wedstrijd, Boniface en Teuma op de bank bij Union
Union wrijft zich in de handen: Antwerp begint met hetzelfde verwachtingspatroon als Dortmund aan de titelclash
Hard tegen onzacht: deze vijf sleutelduels kunnen de titelstrijd tussen Antwerp en Union beslissen
Make Antwerp Great Again: hoe Paul Gheysens de oudste club van het land weer tot leven wekte
Beste van Plus
Lees meer
De US Open is van hem! Carlos Alcaraz (19) wint zijn eerste Grand Slam en is nieuwe nummer één van de wereld
Wie wordt de nieuwe prins van het tennis? Jonkies Casper Ruud en Carlos Alcaraz strijden in US Open om allereerste grand slam … en de nummer 1-positie
21-jarige Iga Swiatek is trots op zichzelf na titel op US Open: “Dit had men niet verwacht”
Iga Swiatek is in finale US Open te sterk voor Ons Jabeur en wint haar tweede Grandslamtoernooi van het jaar