Thierry Neuville haalt uit naar eigen team: “Zo winnen we nooit een kampioenschap”

© ISOPIX
Thierry Neuville en Martijn Wydaeghe (Hyundai i20 N Rally1) maakten zaterdagochtend twee plaatsen goed en schoven op van de zevende naar de vijfde plaats in de rally van Portugal. Desondanks was de Belg tijdens de middagservice bijzonder hard voor zijn team.
Behalve in de Monte Carlo, waar zijn Hyundai niet klaar bleek om de strijd aan te gaan met de concurrentie, was Neuville in Zweden, Kroatië en ook nu in Portugal in competitie. In alle drie de rally’s reed hij aan de leiding, maar telkens kreeg hij te maken met technische problemen.
Tijdens de middagservice kwam Neuville met een bikkelharde analyse. “Het enige dat ik kan doen, is blijven werken. Ik heb geen andere keuze. Maar hoe dan ook is het duidelijk dat er iets moet veranderen. Zo kan het niet verder. We hebben altijd problemen en dat kost ons een hoop punten en uiteindelijk ook het kampioenschap”, zei Thierry Neuville op een rustige manier. “Sinds Monte Carlo vorig jaar waren er veertien gevallen. Dat is heel veel. Op deze manier winnen we nooit een kampioenschap.”
Meer sportnieuws
VOORBESCHOUWING TOUR 2022. Rit 1 (Kopenhagen-Kopenhagen). Derde keer, goede keer voor Wout van Aert in een rechtstreeks tijdritgevecht tegen Filippo Ganna?
Tadej Pogacar aan de vooravond van de Ronde van Frankrijk: “Ik hoop op een Tour zonder besmettingen”
LIVE TOUR. Volg hier de persbabbels van alle ploegen voor Le Grand Départ op de voet
Van der Poel vertrekt al vroeg, Van Aert tussen Ganna en Pogacar (die niet als laatste start)
VOORBESCHOUWING GELE TRUI TOUR 2022. Wie kraakt de code van topfavoriet Tadej Pogacar?
Gaan ‘F1-banden’ van Pogacar het verschil maken in de Tour? “De kasseirit? Als Mathieu gaat, dan zal Tadej zijn wagon aanhaken”
Meer over Thierry Neuville
Einde verhaal voor Thierry Neuville: landgenoot moet opgeven in Kenia na crash tegen boom
Thierry Neuville klimt na moeilijke start op naar de vijfde plaats in Safari Rally: “Morgen problemen proberen vermijden”
Ogier pakt leiding in Safari Rally, Thierry Neuville volgt als tweede
Thierry Neuville is uit op revanche en wil Safari Rally in Nairobi winnen
Hoofdpunten
Gynaecoloog uit Torhout insemineerde vrouwen allicht met eigen sperma: “Je verwacht niet dat zo’n man staat te masturberen en dan zijn zaad komt inbrengen”
LIVE. Oorlog in Oekraïne: volg hier alle nieuws over de Russische invasie
Man (45) doodgestoken in appartement in Antwerpen, politie pakt verdachte (42) ter plaatse op
Russen verlaten Slangeneiland “als gebaar van goede wil”: “Onzin, ze konden niet anders”
LIVE. Rock Werchter 2022 is begonnen: volg het hier op de voet
Theo Francken richt vrijwilligerskorps op met jongeren tussen 18 en 25 jaar: hoe gaat dat eruit zien, en wat is hun doel?