Sven Nys over dopingzaak-Aerts: “Toon is strijdvaardig, maar door corona is het langer wachten op B-staal”

© BELGA
Sven Nys heeft voor de Ethias cross in Sint-Niklaas gereageerd op de positieve dopingtest van Toon Aerts, een van zijn renners bij Baloise Trek Lions. “We zijn nog niet bezig met de verdediging, aangezien we langer dan gewoonlijk moeten wachten op het B-staal”, aldus Nys voor de camera van Sporza.
We konden reeds melden dat Toon Aerts een beroep zal doen op sportadvocaat Johnny Maeschalck voor zijn verdediging na het aantreffen van de verboden stof “letrozole metabolite”. Ploegleider van Toon Aerts, Sven Nys, heeft voor de cross in Sint-Niklaas aangegeven dat de aanvang van die verdediging vertraging oploopt door corona.
“Of we al bezig zijn met een eventuele verdediging? Nee, we wachten nu af. We hebben verder geen info en kunnen dus niets doen. Het B-staal is aangevraagd, maar omdat er nog heel veel coronatests worden gedaan kan dat nu enkele weken langer duren dan gewoonlijk”, aldus Nys aan Sporza.
Voor Toon Aerts was het verschrikkelijk nieuws, maar volgens Nys houdt hij er de moed in. “Hij is natuurlijk aangeslagen, maar hij is ook wel strijdvaardig. Hij gaat nog veel lopen en probeert zijn hoofd leeg te maken. Het is nu even afwachten.”
In het gezamenlijk persbericht van Baloise Trek Lions en Toon Aerts liet de ploeg al weten achter zijn renner te blijven staan, al staat die nu wel op non-actief. “We hebben Toon gehoord en geloven hem op zijn woord dat hij zelf geen producten heeft ingenomen die de substantie kunnen bevatten”, klonk het toen.
Meer over Sven Nys
Gluren bij BV’s: Julie Vermeire geniet van Abu Dhabi en wie geniet hier van de zon?
Thibau Nys niet onder de indruk van vraag van papa Sven op teamvoorstelling: “Er is duidelijk nog ruimte voor verbetering”
Sven Nys opent expo over Haaltert en Ronde van Vlaanderen: “Mooi dat de mensen weer naar koers kunnen gaan kijken”
Sven Nys biedt excuses aan voor uitspraak tijdens WK veldrijden: “Mag nooit gebeuren”
MEER NIEUWS
“Fabio Silva doet me denken aan Zirkzee, maar heeft meer kwaliteit naast zich nodig”
Loon naar werken: Antwerp-doelman Jean Butez mag zich aan opslag verwachten
De zege van Club Brugge door een oranje bril: Circus Lang opende opnieuw zijn deuren, maar Ruud Vormer had geen kaartje
Vlot scorend KRC Genk kent geen moeite met Zulte Waregem en komt naast Anderlecht op plek twee te staan
ONZE PUNTEN. Middenveld blinkt uit bij Club Brugge, doelman van OH Leuven voorkomt totale afstraffing
Carl Hoefkens slaakt zucht van opluchting: Club Brugge wint ondanks penaltymissers van Vanaken verdiend op het veld van OH Leuven
Lotte Kopecky demonstreert in haar regenboogtrui en pakt tweede EK-goud op rij: “Zo domineren, dat voelt goed”
Pistier Jules Hesters pakt EK-brons met zijn bokstalent: “Ik won mijn weddenschap want ik brak mijn sleutelbeen niet”
“Een bronzen medaille is geen schande, maar met goud had Tim Merlier nog meer de criticasters de mond kunnen snoeren”
Net niet voor Tim Merlier! Krachtige Fabio Jakobsen sprint zich tot Europees kampioen