Wout van Aert niet als veldrijder maar als toeschouwer in Kortrijk: “Het WK? Wat als hij zes van zijn eerste acht crossen wint?”

 

 ©  BELGA

Wout van Aert is zaterdagmiddag als toeschouwer in de Caps Urban Race Kortrijk, dat een stadsparcours is, en na de Koppenberg slechts de tweede manche is van de X2O Badkamers Trofee.

hc

De wereldvedette komt langs omdat het bedrijf Caps een van zijn sponsors is in het veldritseizoen waarin Van Aert normaal geen WK rijdt.

“Ik had deze week nog een gesprek met zijn sportief manager bij Jumbo-Visma, Merijn Zeeman. “Het WK is nog niet aan de orde. Maar neem dat Wout na acht veldritten er zes van wint? Alles blijft bespreekbaar”, aldus bondscoach Sven Vanthourenhout.

Technische gegevens:

ZATERDAG

X20 Badkamers Trofee Kortrijk

* Programma: 11 uur:junioren mannen, 12 uur: beloften mannen, 13.45 uur: elite vrouwen, 15 uur: elite mannen.

* Belangrijkste deelnemers:

Mannen: Elia Iserbyt, Michael Vanthourenhout, Laurens Sweeck, Tom Vandebosch (Pauwels Sauzen-Bingoal), Lars van der Haar (Ned), Toon Aerts en Thibau Nys (Baloise-Trek Lions), Jens Adams (Hollebeekhoeve), Corné van Kessel (Ned, Tormans), David van der Poel (Ned, Alpecin-Fenix), Vincent Baestaens, Daan Soete en Tom Meeusen (Deschacht-Groep Hens-Containers Maes).

Vrouwen: Lucinda Brand (Ned, Baloise-Trek Lions), Denise Betsema (Ned) en Fem van Empel (Ned, Pauwels Sauzen-Bingoal), Annemarie Worst (Ned, 777), Yara Kastelijn (Ned) en Sanne Cant (Iko-Crelan), Ceylin del Carmen Alvarado (Ned, Alpecin-Fenix), Anna Kay (Gbr) en Marion Norbert Riberolle (Starcasino), Ellen Van Loy (Vondelmolen-De Ceuster), Clara Honsinger (Vst, Cannondale-Cycloworld), Christine Majerus (Lux, SD Worx).

* Stand

Mannen: 1. Eli Iserbyt (Pauwels Sauzen-Bingoal), 2. Toon Aerts op 29”, 3. Lars van der Haar (Ned) op 1’33”, 4. Corné van Kessel (Ned) op 2’56”, 5. Toon Vandebosch op 2’57”, 6. Tom Meeusen op 3’14”, 7. Lander Loockx op 3’19”, 8. Michael Vanthourenhout op 3’30”, 9. Jens Adams op 3’51”, 10. Thijs Aerts op 4’14”.

Vrouwen: 1. Clara Honsinger (Vst, Cannondale-Cycloworld), 2. Denise Betsema (Ned) op 7”, 3. Kata Blanka Vas (Hon) op 45”, 4. Yara Kastelijn (Ned) op 1’47”, 5. Lucinda Brand (Ned) op 2’11”, 6. Ceylin del Carmen Alvarado (Ned) op 2’22”, 7. Annemarie Worst (Ned) op 3’11”, 8. Fem van Empel (Ned) op 3’27”, 9. Hélène Clauzel (Fra) op 3’57”, 10. Perrine Clauzel (Fra) op 5’04”.

Live op Sporza op Eén vanaf 13.30 uur, op Eurosport Player en Eurosport 1 vanaf 13.40 uur en www.sportwereld.be.

Meer over Wout van Aert