Vanbiesbroeck verrast met vijfde plaats op EK judo voor beloften
Fiona Vanbiesbroeck (-52 kg) heeft op het Europees kampioenschap judo voor beloften in de Hongaarse hoofdstad Boedapest aangenaam verrast met een vijfde plaats. Haar aanvallend judo bracht haar naar de kamp voor brons tegen de Italiaanse Martina Castagnola.
Nadat ze twee weken geleden in het Kroatische Dubrovnik haar eerste medaille (goud) veroverde op Europacup-niveau trok de 21-jarige Fiona Vanbiesbroek de positieve lijn door op het Europees kampioenschap voor beloften in Boedapest.
In haar eerste kamp van de dag tegen de Oekraïense Olha Kalnytska - die net als Vanbiesbroek nog geen IJF punten achter haar naam had - dwong de Antwerpse met ippon de beslissing af na twee minuten in de Golden score. In de kwartfinale verloor ze met een zelfde score van de Servische Nadezda Petrovic (IJF 43) maar in de kwartfinale won ze verrassend met waza-ari van de sterke Nederlandse Naomi van Krevel (IJF 39) en stootte zo door naar de kamp voor brons. Daarin ging ze onvervaard haar kans en toonde ze mooi aanvallend judo dat echter niet beloond werd. Na 1 minuut counterde Martina Castagnola (IJF 42) gevat en dat leverde een eerste waza-ari op. Een minuut voor tijd viel de Italiaanse een eerste keer aan en die voetveeg resulteerde in een tweede waza-ari; de overwinning en het brons. (belga)
HOOFDPUNTEN
Kersvers Rode Duivel Olivier Deman vol trots: “Domenico Tedesco had me zondagmorgen al gebeld”
Bondscoach Tedesco verrast met vier nieuwkomers in selectie Rode Duivels: “Ze moeten de uitdaging aangaan”
Nog geen Toby Alderweireld bij Rode Duivels, maar terugkeer is optie voor bondscoach: “Deur staat altijd open”
Hij moest vluchten voor de oorlog en was bij Anderlecht nog spits: wie is kersvers Rode Duivel Ameen Al-Dakhil?
Beste van Plus
Lees meer
Aarschotter Manuel Pollet woensdag in actie op WK Taekwondo in Baku: “Het is allemaal nieuw voor mij”
Judo-federatie geeft scheidsrechtersfout toe: Teddy Riner had elfde wereldtitel niet mogen winnen
Fransman Teddy Riner verovert al voor de elfde keer wereldtitel judo
Toma Nikiforov sneuvelt in tweede ronde WK judo: “Veel te korte en beetje lastige dag”