André Gyselbrecht mag zichzelf geen dokter meer noemen

© BELGA
André Gyselbrecht (70), die tot 21 jaar cel werd veroordeeld omdat hij de opdracht gaf tot de ‘kasteelmoord’ op zijn schoonzoon Stijn Saelens, mag zichzelf geen dokter meer noemen. Hij staat niet langer ingeschreven op de lijst met erkende artsen, zo kan vastgesteld worden op de website van de orde der artsen. Daardoor kan hij ook niet meer als huisarts aan de slag.
Na zijn veroordeling in beroep in mei 2019 startte de provinciale raad van de orde een tuchtprocedure op tegen Gyselbrecht, om hem als arts te laten schrappen. Tegen die beslissing ging hij aanvankelijk in beroep. Gyselbrecht wilde graag huisdokter blijven. Afgelopen zomer diende hij een verzoek in om zijn celstraf met een enkelband thuis in Ruiselede te kunnen uitzitten. Als arts kon hij de maatschappij nog ten dienste zijn, zo klonk het. Zijn verzoek werd afgewezen.
Ook in beroep heeft hij nu ongelijk gekregen bij de orde der artsen, zo bevestigt zijn advocaat Filip D’hont, die verder geen commentaar wil geven. (cel, mkm)
Hoofdpunten
Hoeveel mensen hebben apenpokken in ons land en wat is hun toestand? Wat met eerste besmette vrouw? En kan Antwerp Pride tot meer besmettingen leiden?
Strandredders halen 17-jarige jongen bewusteloos uit bewaakte zwemzone
Laura uit ‘Blind getrouwd’ bevallen van zoontje
De mannen in het leven van Olivia Newton-John: een verhaal van bedrog, een mysterieuze verdwijning en … John Travolta
Man daagt agressieve koeien uit om punt te bewijzen en krijgt niet veel later zijn gelijk
Chirokamp met 136 kinderen weer naar huis na zware uitbraak van buikloop
Meer over Kasteelmoord
Psycholoog krijgt maand cel voor schending beroepsgeheim in dossier Kasteelmoord
Peter Gyselbrecht is vrijgesproken voor lekken uit dossier Kasteelmoord, ookVRT- journalist krijgt geen straf
Strafuitvoeringsrechtbank staat André Gyselbrecht beperkte detentie toe
Kasteelmoord: dokter André Gyselbrecht moet nog even geduld uitoefenen in de cel
Meer nieuws
Failliete Bjorn (41) slaapt al drie weken in tent langs kanaal: “Iedereen kan plots op straat belanden”
Dit zijn de populairste gemeentes bij jongeren om een huis te kopen: een overzicht per provincie
LIVE. Volg hier al het nieuws over de hittegolf
“Velen zullen hier ongemakkelijk van worden”: Chinese onlinesupermarkt komt naar ons land, en zo werkt het
Hoe warm wordt het de komende dagen nog en is er regen op komst? Dit zijn de voorspellingen
Hitte vreet ook Cowboy Henk aan: “Dit iconisch werk verwijderen is geen optie”