KOERSNIEUWS. Richie Porte begint seizoen in Australië, nieuwe ploegmaten voor Dylan Teuns

Het seizoen ligt nog maar amper achter ons maar het nieuws staat niet stil. Wij verzamelen voor u de belangrijkste wielernieuwtjes.
Porte begint het seizoen in het Australisch Santos Cycling Festival
Richie Porte (Ineos-Grenadiers) heeft bevestigd dat hij het Santos Cycling Festival (21-24 januari) rijdt. Door de coronacrisis zijn enkel Australiërs en teams van eigen bodem toegelaten. De vierdaagse rittenkoers telt o.a. een aankomst op Willunga Hill, waar Porte het status van ‘De Onoverwinnelijke’ nagenoeg heeft. De rittenkoers wordt zowel voor mannen als voor vrouwen gehouden. (hc)
Mäder en Milan worden ploegmaten van Teuns bij Bahrain Victorious
Gino Mäder en Jonathan Milan worden volgend jaar ploegmaat van Dylan Teuns bij Bahrain Victorius. Mäder is een 23-jarige Zwitser die twee seizoenen bij NTT reed, Milan een 20-jarige Italiaanse neoprof van 1,94 meter groot die een baanspecialist is. Mäder was in Oostenrijk twee jaar geleden nog vierde achter wereldkampioen Marc Hirschi en eindigde in de Vuelta à Espanã in de etappe naar La Covatilla nog tweede. Meteen is Qhubeka-Assos een talent kwijt. (hc)
Modolo mist vlucht naar Spaans trainingskamp Alpecin-Fenix
Sacha Modolo komt pas vandaag aan in het Spaanse Benicassim dat per traditie het uitvalsoord is van de Roodhoofts voor de winterse ploegstage van Alpecin-Fenix. De Italiaan had een verkeerde mail gedownload waardoor hij zijn vliegtuig miste. In totaal zijn er 32 renners verzameld, waaronder elementen van het Development Team, voor de eerste stage die tot 17 december loopt. Ook Edward Planckaert is voldoende hersteld om mee te trainen na zijn zwaar trainingsongeval in oktober. De Moenenaar volgt wel daarbij nog een revalidatieprogramma van de ploegkinesisten. (hc)

© Photo News
Meer sportnieuws
85-jarige ‘wonderdokter’ maakte van Fabio Jakobsen weer ‘beste sprinter ter wereld’: “Ik ben hem eeuwig dankbaar”
VOORBESCHOUWING RIT 3. Drie op drie voor Fabio Jakobsen en co, of neemt Wout van Aert revanche voor ereplaatsen?
Gele trui Wout van Aert treurt niet om gemiste ritzege en heeft meteen cadeau voor zoontje Georges: “Zou raar zijn om niet tevreden te zijn”
Fabio Jakobsen wint meteen bij zijn Tourdebuut: “Hier droom ik al vijftien jaar van”
PODCAST TOUR. De gele dag van Yves Lampaert: “Zelfs in Australië wou men weten wat hij nu op zijn boerderij kweekt”
"Fabio Jakobsen en het zoveelste gelijk van Patrick Lefevere, de mooiste troostprijs is voor Wout van Aert”
Meer over Richie Porte
Aderlating voor roze trui Richard Carapaz: Richie Porte stapt ziek af in de Giro
Giro-peloton herdenkt betreurde Wouter Weylandt, Thomas De Gendt: “Ik denk dat meeste Belgen vandaag willen winnen”
Het blok van Ineos-Grenadiers ontleed met één vraag: “Is de volgorde van de persconferentie symbolisch voor het kopmanschap?”
Eindwinnaar Richie Porte en herboren Mark Padun juichen in Dauphiné: “Alsof ik de Tour heb gewonnen”
Hoofdpunten
Wit-Russische president Loekasjenko beschuldigt Oekraïne van raketaanvallen en dreigt met aanval op “beslissingscentra” van westerse landen
‘Onuitgenodigde’ De Bleeker daagt tóch op bij overleg over pensioenen, en dat is niet naar de zin van PS
Bart De Wever zwaait Valerie Van Peel uit met enthousiaste koppeldans op N-VA-zomerfeest
Na 48 jaar hangt strafpleiter Filip Van Hende toga aan de haak: “Zelden zo beschaamd geweest als tijdens proces-Kim De Gelder”
Stormloop op ‘dieetspuit’, maar dat heeft ernstige gevolgen voor diabetici
Twintiger op slag dood na zware crash: “Hij week om onverklaarbare reden van rijbaan af”